Individuálne kurzy SM systému (SPS )MUDr. Smíška

 
                                                                                                                                                     

SM (SPS ) systém je súbor jednoduchých a účinných cvikov založených na aktivácii svalových špirál. Tie sťahujú obvod tela, vyrovnávajú chrbticu do strednej línie a vytvárajú silu nahor, ktorá chrbticu naťahuje. Tým sa uvoľňujú blokády chrbtice, zvyšujú sa medzistavcové platničky a rovnomerným rozložením pohybu sa predchádza zvýšenému opotrebeniu veľkých kĺbov (bedrový, kolenný a ramenný, kĺby nohy a nožná klenba).

http://www.youtube.com/watch?v=qyOttn5DUSk

V prípade prevencie, regenerácie chrbtice pri sedavom zamestnaní, nesprávnom držaní tela alebo jednostrannej záťaži pri športe bez ťažšej degenerácie chrbtice je SM cvičenie ideálnym riešením. Cvičenia sú vhodné aj pri  (napr. skoliózy, hyperlordózy a hyperkyfózy; platničky pred operáciou; platničky po operácii; formovanie postavy; cvičenie pre tehotné; cvičenie na spevnenie panvového dna a pod.).

12 cvikov základnej zostavy a ich varianty zvládne priemerný cvičenec ( i v prípade porúch chrbta či držania tela a hybnosti ) na cca 5 individuálnych hodinách cvičenia.

Odporúčaný počet účastníkov na cvičení : 

Jedna osoba, prípadne dve spriaznené osoby - dve osoby, ktoré sú spriaznené ( manželia, priatelia, rodič - dieťa a pod. majú veľkú výhodu v možnosti sa opravovovať pri cvičení v domácom prostredí )

Čo k cvičeniu potrebujete ? 

  • dobrú náladu
  • športové pohodlné oblečenie a hrubé ponožky ( cvičí sa na boso)
  • špeciálne lano, určené na tento účel
  • špeciálna podložka - nie je nutná, je vhodná pre pokročilejšie cviky


Prihlásiť sa na odber noviniek